Arnold van Egmond, Arnoldusgulden, Arnhem, z.j. ca 1425-1440 Arnold van Egmond, Arnoldusgulden, Arnhem, z.j. ca 1425-1440

Muntheer :  Arnold van Egmond, hertog van Gelre, 1423-1465 en 1471-1473

Denominatie : Sint Jans goudgulden, Goudgulden, Arnoldusgulden, Arnhemse gulden, Arendsgulden

Muntplaats : Arnhem

Datum :  z.j. ca 1425-1440*

Materiaal  :  goud,  oorspronkelijk .771 dalende naar ca .500

Theoretische massa : ca 3,376 gram

Gewogen massa : 3,23 gram

Gemeten diameter : 24,0 mm

Opmerkingen : 

Voorzijde : Staande Sint Johannes de Doper met nimbus en mantelpak van voren, met kruisstaf in de linkerhand , het omschrift boven- en onderaan onderbrekend. Tussen de voeten een kruisje. Omschrift eindigend met een leeuwtje als muntteken voor Arnhem.

Voorzijde omschrift : · /✠ / S · IOhANnЄS / + / BABTISTA leeuwtje ·;  Sint Johannes de Doper.

Keerzijde : Binnen een dubbele vierpas, met drieblaadjes in de buitenhoeken, een kruis gevormd door vijf wapenschilden. Bovenaan dat van Arnhem, in het middenlinks Gelre, Gelre/Gulik centraal en rechts Zutphen, onderaan niet geweten, vermoedelijk een fantasiewapenschild dat moet doorgaan als dat van de Rijnpalts zoals op de Rijnse guldens.

Keerzijde omschrift : ✠ DVX · ARNOLD'· GЄL· Z · IVL· Z · COMIS· Z ·; Hertog Arnold van Gelre en Gulik (Jülich) en graaf van Zutphen.

Opmerking : Datering : Enno van Gelder, JMP 1980, p. 53

Lit ref :  Delmonte 604; van der Chijs 10.3; Friedberg 56